Shot Peening Malzemeleri

Malzeme direncini artırmak için pek çok farklı uygulama alanında değerlendirilen shot peening malzemeleri, güvenli bir yapı sunuyor. Değişik boyutlandırma altında farklı imalatlardan geçen tasarım yaygın bir alanda kullanılmaktadır. Uyum gösterecek alana bağlı olarak kaliteli malzeme yapısı altında özel üretimden geçer. Ayrıca talebe bağlı olarak değişik ürünler isteğe uygun şekilde üretime alınmaktadır. Böylece kullanılacak alana uyum sağlayacak dayanıklı ve malzeme direncini güçlendiren üretim sağlanır.

Farklı Kullanım Alanları ile Shot Peening Malzemeleri

 Başta malzeme direncini daha güçlü hale getirmek için kullanılan shot peening malzemeleri, pek çok alanda yaygın olarak değerlendiriliyor. Temizleme, kumlama, pas giderme, çapak alma, yüzey pürüzlendirme ve kesme ile soyma gibi daha pek çok alanda güvenli şekilde kullanma imkanı tanıyor. Mevcut standartlar eşliğinde özel üretimle hazırlanan malzeme, talebe bağlı olarak değişik imalat ölçülerine göre de hazırlanmaktadır.

 Yine talebe uygun şekilde farklı sertliklerde üretimden geçen malzemeler arasında yer almaktadır. Kullanılacak olan alanın sertliğine bağlı olarak etkin bir kullanım sağlaması için üretimi gerçekleştirilmektedir.

 Malzeme Direncini Artıran Shot Peening Malzemeleri

 Daha sağlıklı ve dirençli bir yapı oluşturabilmek için shot peening malzemeleri günümüzde geniş bir ürün yelpazesi altında değerlendiriliyor. Pek çok alanda kullanılması için farklı yapılar eşliğinde üretimden geçmektedir. Diğer yandan granülün şekline ve boyutlarına bağlı olarak tasarımı gerçekleştirilir. Uzun ömürlü, sağlam ve dirençli yapılar elde edebilmek için güvenli şekilde kullanılmaktadır.

Değişik Ürün Yapılarıyla Shot Peening Malzemeleri

 Oldukça geniş bir alanda kullanılan shot peening malzeme çeşitleri, değerlendirecek alana bağlı olarak üretilir.

 – Çelik kesme tel,

 – Az yuvarlatılmış kesme tel sertliği,

 – Kumlama adına kesme tel,

 – Paslanmaz picture kesme tel,

 – Zaman kesme tel,

 – Alüminyum kesme tel,

 Bu yapılar eşliğinde özel üretimden geçen shot peening malzemeler, daha dirençli yapılar oluşturmak adına değerlendirilmektedir.

Kaliteli Üretim ile Shot Peening Malzemeleri

 Kaliteli malzeme yapısı ile özel üretim altında hazırlanan shot peening malzemeler, güvenli şekilde temin edilebilir. Amaca bağlı olarak ve kullanılacak alana göre farklı tasarımlar üzerinden sipariş vermek mümkün. Ayrıca isteğe uygun şekilde özel ölçü ve sertlikte üretimi sağlamaktadır.