Basınçlı Kabin Kumlama Makinesi

Sinan Kumlama Makineleri Kabin Tipi Basınçlı Kumlama Makinaları jet-pulse sistem, otomatik zaman ayarlı, kendini temizleyebilen yüksek emiş gücüne sahip, geri beslemeli makinalardır.

Kabin sistemleri, emişli tip ve basınçlı tip olarak ikiye ayrılır. Emişli sistemde tabanca kullanılır. Pürüzlendirme ve temizlik basınçlı sisteme göre daha azdır. Basınçlı sistemde ise nozul kullanılır ve yaptığı pürüzlendirme daha fazladır.

Türbinli Kumlama Makinası

Bu sistemde basınçlı hava yardımı ile nozul veya tabancadan püskürtülen aşındırıcı, malzeme üzerindeki görevini tamamladıktan sonra kabin altındaki bölgeden emilerek siklondan geçirilir. Burada iş görmeyecek boyuta gelen tanecikler toz filtrelerinin yer aldığı toz tutma ünitesine yönlendirilir ve işe yarar iri tanecikler siklon altından tekrar sisteme dahil olurlar. 

Vakumlu sisteme oranla 4 kat daha hızlı iş yapabilmektedirler. Fabrika ortamında küçük parçaların kumlanmasına olanak sağlayan kumlama, kabin tipi basınçlı kumlamadır. Genellikle fabrikalarda, otomotiv sanayiinde, silah sanayiinde kullanılır.  

Askılı Kumlama Makinası

Gözetleme penceresi geniş görüş alanına sahiptir. Kabin içi floresan lamba ile aydınlatılmaktadır. Aydınlatma, aşındırıcı ve tozdan etkilenmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Eldivenleri kumlamaya dayanıklıdır ve kabin içi, aşınmaya dayanıklı kauçuk lastiklerle döşenmiştir.

Çelik bilye, çelik grit, silis kumu, alüminyum oksit, cam kumu, plastik medya, ceviz kabuğu gibi aşındırıcılarla çalışabilir. 

Makinalarımızda kapı açıldığında sistemi otomatik olarak durduran güvenlik tertibatı mevcuttur.

İsteğe göre kabin içi ve dışına hareket edebilen döner tabla adapte edilebilmektedir.